Понеділок, 23.12.2024, 01:01
Вітаю Вас Гість | RSS

Методична робота
Відомі хіміки
...
ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ, ЩО..

Атоми, з яких складається людина, синтезовані у зірках

Щосекунди над поверхнею Землі розряджується 100 блискавок

Температура в стовбурі блискавки сягає до 20 000С, при цьому азот реагує з киснем, що призводить до утворення близько 2 млн тонн нітратної кислоти щоденно (або 700 млн тонн на рік)

Світове виробництво нітратної кислоти складає близько 30 млн тонн на рік
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

2.4. Турнір «Подорож до країни Фармії»

 

Цілі: ознайомити учнів з хімічними речовинами, які використовуються в медицині як лікарські препарати; узагальнити знання учнів про номен­клатуру й хімічні формули речовин.

ХІД ТУРНІРУ

У турнірі беруть участь дві коман­ди по сім-вісім школярів. Учитель знайомить з інформацією про хімічну речовину (назва, застосування в ме­дицині), пропонує учням скласти формулу цієї речовини. Учасники кожної команди по черзі записують на дошці в стовпчик формули цих речовин.

1. Під час хірургічних операцій для наркозу використовується хлоро­форм у суміші з киснем. Хлоро­форм викликає швидке настання наркозу, чинить протимікробну дію. Хімічна назва хлорофор­му — трихлорметан.

2. Крохмаль використовується в разі отруєння кислотами, лугами й со­лями важких металів, запальних процесів у травному тракті.

3. Алюміній гідроксид у вигляді присипок і паст використову­ється зовнішньо в разі дермати­тів, попрілостей, екзем.

4. Тальк використо­вується зовнішньо для присипок у разі дерматитів, виразок, попрі­лостей.

5. Активоване вугілля використо­вується в разі харчових отруєнь, отруєння хімічними речовинами.

6. Плюмбум ацетат — у разі запаль­них захворювань шкіри й слизо­вих оболонок у вигляді примо­чок.

7. Нашатирний спирт — для вди­хання в разі непритомного стану, алкогольного сп'яніння.

8. Спирт мурашиний. Склад: мура­шина кислота — 14 г, етиловий спирт — 986 г. Використовується зовнішньо для розтирань у разі невралгії, болю в суглобах, запа­лення скелетних м'язів.

9. Глауберова сіль (натрій сульфат) використовується в разі отруєння ліками й отрутами, хронічного гепатиту холециститу, цирозу пе­чінки, набряку мозку, запорів.

10. Нітрогліцерин (гліцерин трині­трат) — у разі стенокардії, бронхіальної астми, печінкових і киш­кових кольок.

11. Амоній хлорид — у разі набря­ків, які обумовлені серцево-судинною недостатністю, у разі бронхітів, пневмонії.

12. Амінокапронова кислота — після операцій на легенях, щитовидній і підшлунковій залозах; у разі кровотеч печінки.

13. Натрій хлорид (фізрозчин 0,9%) — у разі отруєнь, холери, блювоти, гострих кровотеч, шоку. Зовніш­ньо — для промивання ран, сли­зових оболонок очей, носа, у ви­гляді примочок — для лікування гнійних ран. Внутрішньовенно — у разі легеневих, шлункових, кишкових кровотеч.

14. Глюкоза. 10-40%-й розчин глю­кози використовується у разі атрофії печінки, набряку леге­нів, набряку мозку, недостатності серцевої діяльності, інфекційних захворювань, отруєння різними лікарськими речовинами й отру­тами. 5%-й розчин використову­ється в разі шоку.

15.  Кисень використовується в разі шоку, пневмонії, набряку леге­нів, серцево-легеневої і серцево-судинної недостатності, інфек­ційних захворювань; після опе­рацій на легенях і серці, у разі отруєння чадним газом, хлором, синильною кислотою, фосге­ном.

16. Соляна кислота використовується в разі га­стритів, диспепсії (протимікроб­на дія).

17. Натрій гідрогенкарбонат — у разі виразкової хвороби шлун­ка, отруєння кислотами, бронхі­ту, трахеїту, ларингіту, тонзиліту, стоматиту, кон'юнктивіту.

18. Магній оксид — у разі виразкової хвороби шлунка й дванадцяти­палої кишки, гастриту, запорів; отруєння кислотами.

19. Калій хлорид — у разі м'язової дистрофії, миготливої аритмії, тахікардії, порушення серцево­го ритму, блювоти, діареї, важких отруєнь; для відновлення рівня Калію в організмі.

20. Кальцій хлорид — у разі алергійних захворювань, променевої хвороби, ревматизму, недостат­ності серцевої діяльності, кро­вотеч, пневмонії, кон'юнктивіту, туберкульозу легенів і кісток, токсичних уражень печінки, ге­патиту, нефриту, отруєнь свин­цем, ртуттю.

21. Розчин йоду спиртовий 5%-й — для обробки рук хірурга, ран; для лікування фурункулів, грибко­вих захворювань шкіри, неврал­гії. Внутрішньо — для лікування

зоба, атеросклерозу, бронхіту, бронхіальної астми, ревматиз­му, отруєння ртуттю й свинцем.

22. Калій йодид 3%-й —для лікуван­ня зоба, бронхіту, бронхіальної астми, ревматизму, катаракти, глаукоми, грибкових захворю­вань.

23. Ферум (ІІ) сульфат — у разі ферумдефіцитної анемії.

24. Тимол (2-ізопропіл-5-метил-фенол) — у разі ентероколіту, ларингіту, стоматиту, метеориз­му; під час виробництва вакцин і сироваток; для знеболювання в стоматології.

25. Йодоформ (трийодометан) — про­тимікробне, зовнішньо — для об­робки ран, виразок, для пломбу­вання кореневих каналів у разі карієсу.

26. Калій перманганат — протимі­кробне, для лікування інфікова­них ран, опіків, виразок, цисти­тів, ларингітів, тонзилітів, у разі отруєння фосфором, опієм; для припікання місць укусу змій.

27. Окис цинку — у разі дерматиту, екземи, попрілостей, трофічних виразок, геморою.

28. Етиловий спирт —для дезінфек­ції шкіри, рук, знезаражування інструментів, обтирань і комп­ресів; для приготування настоїв, екстрактів, розчинів. Внутріш­ньовенно — у разі гангрени й аб­сцесу легенів, отруєння метано­лом.

29. Борна кислота (протимікроб­не) — у разі хронічного тонзи­літу, кон'юнктивіту, дерматитів, попрілостей.

30. Купрум сульфат —уразі кон'юнк­тивіту, трахоми, уретриту, отруєнь і опіків, викликаних фос­фором, чинить протимікробну й протизапальну дію.

Вхід на сайт
Пошук
Батькам
...

Відеоканал
ВІДЕОУРОКИ З ХІМІЇ
Відеодосліди
Дистанційна освіта






Корисні посилання
Кнопка сайту
Я буду вам вдячний, якщо ви розмістите кнопку сайту у себе на сайті.

Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Друзі сайту

Дякую, що завітали на мій сайт
Юридична адреса: 64683, с.Садове, вул.миру,8 Лозівський р-н, Харківська обл.;
Е-mail: jarosh_ryslan@ukr.net
ruslan.jarosh@yandex.ua
2024рік



Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz