Вівторок, 22.09.2020, 21:12
Вітаю Вас Гість | RSS

Методична робота
Відомі хіміки
...
ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ, ЩО..

Атоми, з яких складається людина, синтезовані у зірках

Щосекунди над поверхнею Землі розряджується 100 блискавок

Температура в стовбурі блискавки сягає до 20 000С, при цьому азот реагує з киснем, що призводить до утворення близько 2 млн тонн нітратної кислоти щоденно (або 700 млн тонн на рік)

Світове виробництво нітратної кислоти складає близько 30 млн тонн на рік
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Методична література з хімії

 

Задорожний К.М. Хімія. 8 клас. Дидактичні матеріали до курсу PDF

Посібник містить дидактичні матеріали, необхідні для підготовки і проведення занять з хімії у восьмому класі дванадцятирічної школи. Матеріали розміщено згідно з розділами чинної програми у зручній для використання формі. У ході підготовки посібника використовувалась інформація про найновіші досягнення відповідних галузей хімії.

Туріщева Л.В. Дидактичні матеріали до уроків хімії у 8 класі 
Плодієнко О.М. Життя і діяльність Д. І. Менделєєва
Білецька Т.А. Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів з хімії у 8 класі 
Овчаренко І.Ю., Стеценко І.В. Використання інтегральної технології під час вивчення хімії у 8 класі 
Корисні матеріали з інтернет-сайтів до уроків хімії

 

Задорожний К.М. Тестова форма оцінювання знань з хімії: типи завдань і технологія використання PDF

Посібник містить різноманітні варіанти тестових завдань шкільного курсу хімії. У ньому також розглядаються теоретичні основи використання тестів під час вивчення хімії в школі та аналізується різноманіття форм тестових завдань. Він надає вчителю можливість вибрати оптимальніший варіант використання тестових завдань для конкретного класу або під час підготовки учнів до хімічних олімпіад.

 

 

 

 

 

Задорожний К.М. (уклад.) Сучасні форми та методи навчання хімії PDF

Посібник містить розробки вчителів хімії, присвячені застосуванню сучасних форм та методів навчання хімії. Він значно полегшить роботу з учнями, зробить її більш ефективною. Аналіз наведеного досвіду дозволить раціонально використовувати новітні педагогічні технології, адаптуючи їх до умов конкретної школи й системи викладання, створеної вчителем з урахуванням особливостей того чи іншого класу.

 

 

 

 

 

 

Задорожний К.М. (уклад.) Позакласні заходи з хімії. Випуск 4 PDF

Пропонований посібник продовжує серію книг, присвячених розробкам позакласних заходів з хімії. У ньому розміщені розробки як загальношкільних заходів, так і заходів для окремих класів. Розробки заходів для молодших школярів, можуть сприяти їхньому зацікавленню хімією, а заходи для учнів старших класів поглиблюють їх хімічні знання та закріплюють вивчений раніше матеріал.

 

 

 

 

 

Задорожний К.М. (уклад.) Нові педагогічні технології для вчителів хімії. Випуск 2 PDF

Посібник містить розробки різноманітних сучасних педагогічних технологій, які використовуються вчителями хімії. Особливу увагу приділено використанню методу проектів та інтегрованому підходу до організації науково-пошукової роботи в процесі викладання хімії. Окремо розглянуто проблему організації екологічного виховання школярів у загальноосвітніх закладах на прикладі роботи вчителя хімії.

 

 

 

 

 

Задорожний К.М. Інновації на уроках хімії PDF

З початком нового тисячоліття все більшої ваги в педагогіці набирають інноваційні технології навчання. Пропонований посібник містить найкращі розробки українських учителів, які працюють, використовуючі ці методи. У посібнику роз’яснені теоретичні основи різних інноваційних технологій навчання і надаються практичні рекомендації щодо їх використання на уроках хімії. Наведені розробки окремих занять дозволяють з більшою ефективністю застосовувати запропоновані технології під час викладання окремих розділів хімії.

 

 

 

 

 

Задорожний К.М. (уклад.) Застосування інтерактивних технологій у викладанні хімії PDF

Посібник містить розробки вчителів хімії, присвячені застосуванню інтерактивних форм та методів навчання хімії. Він значно полегшить роботу з учнями, зробить її ефективнішою. Аналіз наведеного досвіду дозволить раціонально використовувати новітні педагогічні технології, адаптуючи їх до умов конкретної школи та системи викладання, створеної вчителем з урахуванням особливостей того чи іншого класу.

 

 

 

 

 

Задорожний К.М. (уклад.) Активні форми та методи навчання хімії PDF

Посібник містить розробки вчителів хімії, присвячені застосуванню активних форм та методів навчання хімії. Він значно полегшить роботу з учнями, зробить її більш ефективною. Аналіз наведеного досвіду дозволить раціонально використовувати новітні педагогічні технології, адаптуючи їх до умов конкретної школи і системи викладання, створеної вчителем з урахуванням особливостей того чи іншого класу.

 

 

 

 

 

Задорожний К.М. Педагогічна майстерня вчителя хімії PDF

Посібник містить розробки вчителів хімії, присвячені розв’язанню актуальних проблем, з якими у своїй роботі зустрічається кожний учитель. Він значно полегшить роботу з учнями, зробить її більш ефективною. Аналіз наведеного досвіду дозволить раціонально використовувати новітні педагогічні технології, адаптуючи їх до умов конкретної школи і системи викладання, створеної вчителем з урахуванням особливостей того чи іншого класу.

 

 

 

 

 

   

Анотований каталог навчально-методичної літератури з хімії

1. Богданова Л.Є. Нобелівські лауреати у курсі хімії [Текст] / Л.Є Богданова. – Х.: Видавнича група «Основа», 2008. – 157 с.: іл. – (Бібліотека журналу «Хімія». Вип. 2 (62)).

Посібник містить матеріали, присвячені Нобелівським лауреатам з хімії. Наведені розробки дозволяють ефективно використовувати їх протягом усього курсу хімії як за 11-річною, так і за 12-річною програмами. Пропоновані методики на прикладі історії хімічних відкриттів та життя провідних хіміків світу підвищують зацікавленість учнів і полегшують сприйняття ними матеріалів курсу.

2. Гранкіна Т.М. Самостійні та контрольні роботи: Загальна хімія [Текст] / Т.М. Гранкіна. – Х.: Видавнича група «Основа», 2011. – 78 с. – (Бібліотека журналу «Хімія». Вип. 9 (105)).

Різнорівневі дидактичні матеріали з хімії призначені для організації диференційованих самостійних і контрольних робіт, залікових уроків, а також можуть бути використані для повторення, підготовки абітурієнтів та учасників хімічних олімпіад.

3. Дослідна та проектна діяльність під час вивчення хімії [Текст] / укладач К.М. Задорожний. – Х.: Видавнича група «Основа», 2008.– 107 с. – (Бібліотека журналу «Хімія». Вип. 4 (64)).

Досвід учителів свідчить, що надзвичайно ефективним засобом заохочення учнів до занять хімією є їхня участь у різноманітних дослідних програмах та проектах. Пропонований посібник містить досвід роботи, практичні розробки і рекомендації вчителів у цій галузі їхньої діяльності. Наведені матеріали дозволяють уникнути типових помилок і раціонально спланувати виконання учнями різноманітних проектних та дослідних програм.

4. Задорожний К.М. Активні форми та методи навчання хімії [Текст] / К.М. Задорожний. – Х.: Видавнича група «Основа», 2008. – 141 с. – (Бібліотека журналу «Хімія». Вип. 12 (72)).

Посібник містить розробки вчителів хімії, присвячені застосуванню активних форм та методів навчання хімії. Він значно полегшить роботу з учнями, зробить її більш ефективною. Аналіз наведеного досвіду дозволить раціонально використовувати новітні педагогічні технології, адаптуючи їх до умов конкретної школи і системи викладання, створеної вчителем з урахуванням особливостей того чи іншого класу.

5. Задорожний К.М. Актуальний досвід викладання хімії [Текст] / К.М. Задорожний. – Х.: Видавнича група «Основа», 2010. – 143 с.: іл., табл.– (Бібліотека журналу «Хімія». Вип. 7 (91)).

Посібник містить розробки, присвячені актуальним формам і методам викладання під час вивчення курсу хімії. Розглядаються особливості використання ігрових методів роботи та інформаційних технологій на уроках хімії. Проаналізована практика використання активних методів навчання. Окремо розглянуті екологічні аспекти вивчення хімії.

Для вчителів хімії загальноосвітніх навчальних закладів.

6. Задорожний К.М. Бінарні уроки та зв’язок із іншими предметами під час викладання хімії [Текст] / К.М. Задорожний. – Х.: Видавнича група «Основа», 2008. – 109 с. – (Бібліотека журналу «Хімія». Вип. 5(65)).

Дуже цікавою формою роботи шкільного вчителя є проведення бінарних уроків. Ця форма роботи потребує тісного зв’язку з учителями інших предметів, але вона дозволяє підвищити ефективність засвоєння учнями матеріалів курсу та вироблення ними розуміння взаємозв’язків між різними навчальними дисциплінами.

7. Задорожний К.М. Викладання хімії в профільних класах. Випуск 1 [Текст] / К.М. Задорожний. – Х.: Видавнича група «Основа», 2007. – 160 с.– (Бібліотека журналу «Хімія». Вип. 2 (50)).

Книга є навчально-методичним посібником, який може використовуватись учителем хімії як для викладання в сучасних 10–11-х класах, так і після переходу на 12-річну систему освіти. Вона містить практичні рекомендації щодо викладання окремих розділів хімії та проведення лабораторних і практичних робіт у класах різного профілю та програми окремих курсів за вибором. У ній також наведено розробки вчителів, призначені для класів різного профілю.

8. Задорожний К.М. Викладання хімії в профільних класах. Випуск 2 [Текст] / К.М. Задорожний. – Х.: Видавнича група «Основа», 2008. – 157 с.– (Бібліотека журналу «Хімія». Вип. 8 (68)).

Книга є навчально-методичним посібником, який може використовуватись учителем хімії як для викладання в сучасних 10–11-х класах, так і після переходу на 12-річну систему освіти. Вона містить практичні рекомендації щодо викладання окремих розділів хімії та проведення лабораторних і практичних робіт у класах різного профілю та програми окремих курсів за вибором. У ній також наведено розробки вчителів, призначені для класів різного профілю.

9. Задорожний К.М. Викладання хімії в профільних класах. Випуск 3 [Текст] / К.М. Задорожний. – Х.: Видавнича група «Основа», 2009. – 172 с.– (Бібліотека журналу «Хімія». Вип. 1 (73)).

Книга є навчально-методичним посібником, який може використовуватись вчителем хімії як для викладання за чинною програмою, так і після переходу на 12-річну систему освіти. Вона містить практичні рекомендації щодо викладання окремих розділів хімії та розробки вчителів, які призначені для класів різного профілю. Крім того, в посібнику розміщено додаткові матеріали для підготовки занять з основного курсу хімії та запропонованих факультативів.

10. Задорожний К.М. Викладання хімії в профільних класах. Випуск 4 [Текст] / К.М. Задорожний. – Х.: Видавнича група «Основа», 2010. – 124 с.: табл., іл. – (Бібліотека журналу «Хімія». Вип. 4 (88)).

Книга є навчально-методичним посібником, який може використовуватись учителем хімії як для викладання в 10–11-х класах, так і після переходу на 12-річну систему освіти в ході пропедевтичної підготовки, у 8–9-х класах із поглибленим вивченням хімії та профільних 10–12-х класах. У ній даються практичні рекомендації щодо викладання окремих розділів хімії та проведення лабораторних і практичних робіт, наведено розробки авторських програм і уроків, які призначені для класів різного профілю.

11. Задорожний К.М. Використання ігрових технологій під час вивчення хімії [Текст] / К.М. Задорожний. – Х.: Видавнича група «Основа», 2010. – 126 с.: табл., іл. – (Бібліотека журналу «Хімія». Вип. 3 (87)).

У посібнику розглянуто особливості використання ігрових технологій на уроках хімії. На конкретних прикладах продемонстровано основні переваги та недоліки застосування цих методів і надано практичні поради відносно їх використання у навчальному процесі. Багатий досвід авторів матеріалів дозволяє ефективно використовувати найсучасніші методи навчання для підвищення ефективності навчання хімії.

12. Задорожний К.М. Застосування інтерактивних технологій у викладанні хімії [Текст] / К.М. Задорожний. – Х.: Видавнича група «Основа», 2009. – 140 с. – (Бібліотека журналу «Хімія». Вип. 10 (82)).

Посібник містить розробки вчителів хімії, присвячені застосуванню інтерактивних форм та методів навчання хімії. Він значно полегшить роботу з учнями, зробить її ефективнішою. Аналіз наведеного досвіду дозволить раціонально використовувати новітні педагогічні технології, адаптуючи їх до умов конкретної школи та системи викладання, створеної вчителем з урахуванням особливостей того чи іншого класу.

13. Задорожний К.М. Інновації на уроках хімії [Текст] / К.М. Задорожний. – Х.: Видавнича група «Основа», 2007. – 144 с. – (Бібліотека журналу «Хімія». Вип. 7 (55)).

З початком нового тисячоліття все більшої ваги в педагогіці набирають інноваційні технології навчання. Пропонований посібник містить найкращі розробки українських учителів, які працюють, використовуючи ці методи. У посібнику роз’яснені теоретичні основи різних інноваційних технологій навчання і надаються практичні рекомендації щодо їх використання на уроках хімії. Наведені розробки окремих занять дозволяють з більшою ефективністю застосовувати запропоновані технології під час викладання окремих розділів хімії.

14. Задорожний К.М. Інформаційні технології на уроках хімії [Текст] / К.М. Задорожний. – Х.: Видавнича група «Основа», 2009. – 160 с.: іл., табл.– (Бібліотека журналу «Хімія». Вип. 5(77)).

У посібнику розглянуто особливості використання інформаційних технологій на уроках хімії. На конкретних прикладах показано основні переваги та недоліки застосування цих методів і надано практичні поради відносно їх використання в навчальному процесі. Багатий досвід авторів матеріалів дозволяє ефективно використовувати найсучасніші технологічні засоби для підвищення ефективності навчання хімії.

15. Задорожний К.М. Методика розв’язування та практика використання хімічних задач під час викладання хімії [Текст] / К.М. Задорожний. – Х.: Видавнича група «Основа», 2010. – 126 с.: іл., табл. – (Бібліотека журналу «Хімія». Вип. 9 (93)).

Посібник містить розробки, присвячені методиці розв’язування хімічних задач та практиці їх використання під час викладання курсу хімії. Опанування технологіями розв’язування хімічних задач розглядається як один із найважливіших факторів формування продуктивної творчої діяльності учнів.

16. Задорожний К.М. Нові педагогічні технології для вчителів хімії [Текст] / К.М. Задорожний. – Х.: Видавнича група «Основа», 2009. – 140 с.– (Бібліотека журналу «Хімія». Вип. 11 (83)).

Посібник містить розробки, присвячені використанню вчителями хімії новітніх педагогічних технологій. Частина з них присвячена загальним принципам використання нових технологій, а в інших роботах показана практична реалізація цих методик. Матеріали посібника сприяють ефективному використанню педагогічного досвіду й полегшують його адаптацію до конкретних умов викладання в різних школах.

17. Задорожний К.М. Методична скринька вчителя хімії [Текст] / К.М. Задорожний. – Х.: Видавнича група «Основа», 2010. – 124 с.: табл. – (Бібліотека журналу «Хімія». Вип. 12 (96)).

Посібник містить різноманітні матеріали, які можуть використовуватися в різних формах навчання хімії в 7–11 класах. Особливу увагу приділено використанню принципів зворотного зв’язку під час викладання хімії. На конкретних прикладах розглянуто створення навчального проекту та інтегрований підхід до організації науково-пошукової роботи у процесі викладання хімії. Наведено оригінальні матеріали, які полегшують засвоєння учнями правил техніки безпеки та особливостей роботи з газами на уроках хімії.

18. Задорожний К.М. Педагогічний досвід вчителів хімії. Випуск 2 [Текст] / К.М. Задорожний. – Х.: Видавнича група «Основа», 2009. – 127 с.– (Бібліотека журналу «Хімія». Вип. 9 (81)).

Кожен з учителів, працюючи в школі, створює власну систему роботи з учнями. За декілька років створюється комплекс педагогічних методик, прийомів та засобів, який дозволяє ефективно викладати свій предмет. І не існує серед цих комплексів двох однакових, як не існує двох однакових учителів або учнів. Проте, кожен учитель може знайти в досвіді інших ті перлинки, які дозволять йому вдосконалити власну творчу систему. Саме такі корисні перлинки досвіду ми пропонуємо вам у цьому посібнику.

19. Задорожний К.М. Педагогічні знахідки на уроках хімії [Текст] / К.М. Задорожний. – Х.: Видавнича група «Основа»: «Тріада+», 2007. – 144с.– (Бібліотека журналу «Хімія». Вип. 9 (57)).

Кожен з учителів, працюючи в школі, створює власну систему роботи з учнями. За декілька років створюється комплекс педагогічних методик, прийомів та засобів, який дозволяє ефективно викладати свій предмет. І не існує серед цих комплексів двох однакових, як не існує двох однакових учителів або учнів. Проте, кожен учитель може знайти в досвіді інших ті перлинки досвіду, які дозволять йому вдосконалити власну творчу систему. Саме такі корисні перлинки досвіду ми і пропонуємо вам у цьому посібнику.

20. Задорожний К.М. Педагогічна майстерня вчителя хімії. Випуск 3 [Текст] / К.М. Задорожний. – Х.: Видавнича група «Основа», 2010. – 142 с.: табл., іл. – (Бібліотека журналу «Хімія». Вип. 2 (86)).

Пропонований посібник містить розробки вчителів хімії, присвячені розв’язанню актуальних проблем, які трапляються кожному вчителю. Він значно полегшить роботу з учнями, зробить її більш ефективною. Аналіз наведеного досвіду дозволить раціонально використовувати новітні педагогічні технології, адаптуючи їх до умов конкретної школи й системи викладання, створеної вчителем з урахуванням особливостей того чи іншого класу.

21. Задорожний К.М. Хімія: Підготовка до іспиту [Текст] / К.М. Задорожний. – Х.: Видавнича група «Основа»: «Тріада+», 2007. – 128 с. – (Бібліотека журналу «Хімія». Вип. 12 (60)).

Кожен рік учні складають іспити з хімії. Для вчителя ця процедура також стає досить важким випробуванням, яке підбиває підсумки його роботи з цими учнями протягом тривалого часу. Пропонований посібник містить практичні рекомендації щодо підготовки учнів до іспитів, які дозволять зробити цей процес набагато простішим та ефективнішим.

22. Задорожний К.М. Розвиток інтелекту та пізнавальної активності учнів на уроках хімії [Текст] / К.М. Задорожний. – Х.: Видавнича група «Основа», 2008. – 143 с. – (Бібліотека журналу «Хімія». Вип. 11 (71)).

Посібник присвячений питанням розвитку інтелекту та пізнавальної активності учнів на уроках хімії. На конкретних прикладах показані найбільш ефективні прийоми та методи роботи, які сприяють збільшенню цікавості учнів до предмета і стимулюють їхній інтелектуальний розвиток.

23. Задорожний К.М. Сучасні методики викладання хімії в школі [Текст] / К.М. Задорожний. – Х.: Видавнича група «Основа», 2009. – 127 с.– (Бібліотека журналу «Хімія». Вип. 12 (84)).

Посібник містить матеріали, присвячені використанню сучасних методик викладання хімії в школі. Автори розглядають як загальні питання викладання хімії, так і конкретне використання новітніх педагогічних технологій на прикладі окремих тем і розділів хімії. Багато уваги надано інтерактивним технологіям викладання та особистісно зорієнтованому навчанню на уроках хімії.

Вхід на сайт
Пошук
Батькам
...

Відеоканал
ВІДЕОУРОКИ З ХІМІЇ
Відеодосліди
Дистанційна освіта


Корисні посилання
Кнопка сайту
Я буду вам вдячний, якщо ви розмістите кнопку сайту у себе на сайті.

Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Друзі сайту

Дякую, що завітали на мій сайт
Юридична адреса: 64683, с.Садове, вул.миру,8 Лозівський р-н, Харківська обл.;
Е-mail: jarosh_ryslan@ukr.net
ruslan.jarosh@yandex.ua
2020рікБезкоштовний конструктор сайтів - uCoz